Stomatolog Gdynia  >  Baza wiedzy  >  Mikroskop w stomatologii
 
2011-11-16

Mikroskop w stomatologii

Mikroskop w stomatologii ma  dwa główne cele: powiększenie pola operacyjnego (od 4 do 20 razy) oraz jego mocne oświetlenie.

Dzięki zastosowaniu mikroskopu wiele zębów, które dotychczas musiałyby być usunięte, dzisiaj z powodzeniem ratujemy. Warunek jest jeden, aby prawidłowo leczyć trzeba dobrze widzieć! Korzystając z mikroskopu lekarz dokładnie widzi pole zabiegowe i tylko na nim koncentruje uwagę. Powiększenie pola zabiegowego to gwarancja dokładności i precyzji pracy lekarza.
 
 
Leczenie kanałowe zęba to skomplikowany zabieg, przede wszystkim ze względu na  bardzo małe rozmiary kanałów  korzeniowych, których „gołym okiem” nie widać. Zastosowanie powiększeń pozwala lekarzowi na wykonywanie zabiegów, które bez wykorzystania mikroskopu nie byłyby możliwe. Jeśli nie leczymy „na ślepo” to efekt zabiegu jest dla lekarza przewidywalny.
 
W nowoczesnej endodoncji  zastosowanie mikroskopu umożliwia między innymi:
  • odnalezienie dodatkowych kanałów,
  • opracowanie  cienkich i zakrzywionych kanałów,
  • opracowanie kanałów o nietypowej budowie anatomicznej,
  • pokonywanie niedrożności w kanale,
  • powtórne leczenie kanałowe,                    
  • leczenie perforacji wewnątrzkanałowej,
  • usuwanie złamanych narzędzi z kanału.

Mikroskop używany w naszej Klinice zapewnia najwyższą jakość leczenia kanałowego, nieporównywalnie lepszą w stosunku do tradycyjnego leczenia.

 
 
 
F.A.Q. - najczęściej zadawane pytania:
 
 

     1. Dlaczego warto leczyć zęby kanałowo?

Ogromny postęp w stomatologii, zastosowanie mikroskopu i endometru (urządzenia służącego do precyzyjnego pomiaru długości kanału) umożliwia dzisiaj uratowanie  zębów, które dotychczas musiałyby być usunięte.

 

     2. Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

W naszej Klinice zabieg leczenia kanałowego jest standardowo przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Użycie mikroskopu pozwala lekarzowi wdrożyć precyzyjne i efektywne leczenie, bez potrzeby angażowania w ten zabieg pacjenta.

 

     3. Jak długo trwa leczenie zęba kanałowo?

Lekarze w  naszej Klinice standardowo przeprowadzają zabieg w ciągu jednej lub dwóch wizyt.

 

 

Leczenie kanaławe z mikroskopem w Gdyni - tel. 58 713 66 20

 

 

Inne artykuły