Stomatolog Gdynia  >  Baza wiedzy  >  Pierwsza Wizyta Dziecka u Dentysty
 
2013-09-10

Pierwsza Wizyta Dziecka u Dentysty

MAŁY PACJENT WIELKA SPRAWA. Zdrowe, bielutkie zęby mleczne naszych pociech to najpiękniejszy uśmiech na świecie. Mleczaki mają także ważny wpływ na prawidłowy rozwój naszych dzieci. Zęby mleczne są niezbędne do odpowiedniego odgryzania i rozdrabiania pokarmów. Dzięki temu układ pokarmowy nie ma problemów z trawieniem, a posiłki lepiej smakują.

 

Zęby mleczne „utrzymują” miejsce dla dużo większych zębów stałych. Ich obecność w dobrej kondycji skutecznie przeciwdziała powstawaniu zaburzeń zgryzowych (stłoczeń, nieprawidłowych ustawień zębów) Gryzienie zębami mlecznymi w sposób naturalny pobudza kości szczęk do ich prawidłowego wzrostu. Wszyscy z Nas, którzy jesteśmy rodzicami dziś już wiemy jak ważne jest leczenie zębów mlecznych naszych pociech.

szczoteczka

 

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO WIZYTY U DENTYSTY?

Największym problemem na jaki napotykamy to WIELKIE obawy małych pacjentów przed wizytą u dentysty. Strach i niechęć przed nieznanym może skutecznie zablokować małego pacjenta przed leczeniem. Dlatego bardzo ważne jest właściwe przygotowanie dziecka do wizyty.

Jak to zrobić? Oto kilka sprawdzonych wskazówek:

  1. Spróbuj przygotować swoje dziecko w domu poprzez zabawę „w dentystę” albo rozmowę o tym jak będzie przebiegała wizyta. Mogą Ci w tym pomóc książeczki edukacyjne np. ”Zuzia u dentysty”.
  2. Umów się z dzieckiem na wizytę adaptacyjną w naszej Klinice. Wizyta ta pozostawi same dobre wspomnienia. Takie spotkanie często w formie zabawy oswaja małego pacjenta z gabinetem, urządzeniami stomatologicznymi i personelem medycznym.

 

Wszystkie części cyklu:
  1. Mały Pacjent - Wielka Sprawa. Pierwsza Wizyta Dziecka u Stomatologa (tu jesteś)
  2. Leczenie Zębów Mlecznych - Dziecko u Dentysty
  3. Profilaktyka Zębów Mlecznych. Jaka Pasta? Jaka Szczoteczka dla Dziecka? Jak Myć Zęby? Wizyty Kontrolne. Lakowanie i Lakierowanie.
  4. Profilaktyka Ortodontyczna 

  

Umów  się na wizytę adaptacyjną w Klinice Dental Art w Gdyni

Klinika Dental Art Gdynia 
Stomatologia Dziecięca
Telefon: +58 713 66 20
Adres ul. Wielkokacka 2 (Witawa)
Godziny otwarcia: 9:00-20:00 (poniedziałek-piątek)

 

 

 

 

Pozostałe części cyklu

 

Inne artykuły